מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

גברים סורגים

sign7
Austrian knitting books for men

לאחרונה נתקלתי באמזון ברומן רומנטי חמוד ששמו "גברים אמיתיים סורגים". סיפורו של ג'סי סטרונג, שיורש עם אחיו חנות סריגה שכונתית שאמם ניהלה ומתעקש להמשיך להפעיל אותה בעזרתה של העובדת הנאמנה קרי פולר.

הספורטאי הבריטי טום דיילי, זוכה מדליית זהב בקפיצה סינכרונית למים באולימפיאדת טוקיו, הוא סורג נלהב ומנהל דף אינסטגרם המוקדש ליצירותיו. הוא סרג תיק קטן למדלייה שלו, עם דוגמה של דגל בריטניה מצד אחד ודגל יפן מהצד השני. היה פרסום נרחב לצילום שלו סורג סוודר ורוד לכלב ביציעים תוך צפיה בגמר הקפיצות לנשים, ובהמשך גם יצירה נוספת עם סמל העיגולים האולימפי.

סריגים, בעיקר צעיפים וכפפות, הם חלק אופייני בתלבושות הסדרה "זרה" כבר מהעונה הראשונה. חובבות רבות ברחבי העולם העתיקו אותם, אם בצורה מדויקת או כהשראה בלבד.
אמנם אין סימוכין היסטוריים לקיומם של פריטים סרוגים כאלה בדיוק במאה ה-18, אבל הסריגה היתה נוכחת בהחלט בתרבות הסקוטית עתירת הכבשים במשך מאות שנים. כיום סריגה נחשבת במקומות רבים למלאכה נשית, אבל בעבר וגם בהווה לא מעט גברים אחזו ואוחזים במסרגות, כפי שאפשר לראות באוסף של שלושה ספרי סריגה שצילמתי באוסטריה בחנות אקראית, המופיע בראש הפוסט. כפי שיודעים חובבי הארי פוטר, גם אלבוס דמבלדור אוהב דוגמאות סריגה. כתבה מעניינת סוקרת כמה וכמה מקרים שבהם חובבי סריגה משחזרים פריטים שראו ביצירות החביבות עליהם, מ"זרה" דרך "הארי פוטר" ו"דוקטור הו" ועד ל"מלחמת הכוכבים".

בקטע הבא מתוך "תופי הסתיו", הספר הרביעי בסדרת "נוכרייה"מאת דיאנה גבלדון, מספרת קלייר שהיא ממש לא מצטיינת בסריגה, בניגוד לג'יימי, שלמד את האמנות בילדותו:
Jamie had been simultaneously shocked and amused to find that I didn’t know how to knit. …
“Ye canna clickit at all?” he said incredulously… "I suppose ye’d best learn, aye?”…
Jamie snorted briefly and picked up a needle and a ball of yarn. “It’s no verra difficult, Sassenach. Look—this is how ye cast up your row.” Drawing the thread out through his closed fist, he made a loop round his thumb, slipped it onto the needle, and with a quick economy of motion, cast on a long row of stitches in a matter of seconds. Then he handed me the other needle and another ball of yarn. “There—you try.”
I looked at him in complete amazement. “You can knit?”
“Well, of course I can,” he said, staring at me in puzzlement. “I’ve known how to clickit wi’ needles since I was seven years old. Do they not teach bairns anything in your time?”
Gabaldon, Diana. Drums Of Autumn (Outlander, Book 4) (pp. 425-426). Random House Publishing Group. Kindle Edition

סורג משקיען במיוחד הוא סם (שמואל) ברסקי, שמכין סוודרים מותאמים למקומות שבהם הוא מתכוון לבקר, ומצטלם בהם. מספרים לי שהוא משתתף גם בפורומים של סריגה בעברית.

ויש חשבון חמוד נוסף, שאפשר להזמין אצלו עבודות בהתאמה אישית:

https://www.instagram.com/p/CSrAJ1LKi7g/?utm_source=ig_web_copy_link

גם בפרק מתוך הסדרה המעולה "שוסטר ושוסטר" יש סריגה, בצבעים תואמים לעיצוב הכללי:

הסרטון הבא נפתח בהסבר שאף אדם שאיננו איסלנדי איננו מסוגל לבטא את שמו של המציג. אחר כך הוא מדגים סוגי סריגה. סרטונים נוספים אפשר למצוא אצל זוג הסורגים ארנה וקרלוס.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

טניה והקוקיות

השחקנית טניה ריינולדס מופיעה בתפקיד קטן בגרסה החדשה של "אמה". בדמות גברת אלטון היא מקבלת מלתחה צעקנית במיוחד, אבל מעניין שבחרו לתת לה תסרוקות דומות

להמשך קריאה »