מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

הכיסים של באז אולדרין

sign7
384px-Buzz_Aldrin_(S69-31743)

אפרופו המחסור המצער של כיסים יעילים בבגדי נשים, שני סיפורים קטנים על באז אולדרין.

אולדרין הוא אסטרונאוט אמריקאי, האדם השני שהלך על הירח (במשימת אפולו 11). בחליפת החלל שלו היו, כמובן, שלל כיסים (בניגוד לבגדי נשים רגילים, של נשים רגילות, שאינן אסטרונאוטיות). לוסי אדלינגטון מספרת בספרה Stitches in Time: The Story of the Clothes We Wear מה היה בכיסים של אולדרין:

סמל משימה מקורי לזכרם של חללי משימת אפולו 1 ומדליות לכבודם של קוסמונאוטים רוסים, וכן ברכות מעשרות מנהיגים מרחבי העולם וסיכת זהב בצורת ענף זית, סמל השלום.

בשנת 2017 התלונן אולדרין בטוויטר שלא הורשה מטעמי ביטחון להיכנס לאירוע רשמי עם תיק יד, בניגוד לנשים הנושאות אותם כמובן מאליו ולא מעוכבות בכניסה בגלל תיק.

אגב, בסדרת סרטי "צעצוע של סיפור" נראה שדמותו של באז שנות אור, שהיא מחווה לבאז אולדרין, לא נהנית מכיסים בחליפת החלל. זאת בניגוד לדמויות הבוקר וודי ואפילו הבוקרת ג'סי, הלבושים ג'ינס וחולצות עם כיסים.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

חולצה מוזיאונית

מוזיאון ויקטוריה ואלברט מציע באתר שלו קבצים של גזרת תפירה והנחיות מפורטות המאפשרות ליצור ממנה שלל דגמים בהתאמה אישית. הפרויקט נוצר בהשראת התערוכה הנוכחית על

להמשך קריאה »
טירה לחג המולד

טירה לחג המולד

בסוף שנת 2021 יצא בנטפליקס הסרט "טירה לחג המולד", שאינו מתיימר להיות יותר מבידור חביב המחמם את הלב בעונת החגים. במקרה יצא גם שהסרט הזה

להמשך קריאה »