מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

הכיסים של באז אולדרין

sign7
384px-Buzz_Aldrin_(S69-31743)

אפרופו המחסור המצער של כיסים יעילים בבגדי נשים, שני סיפורים קטנים על באז אולדרין.

אולדרין הוא אסטרונאוט אמריקאי, האדם השני שהלך על הירח (במשימת אפולו 11). בחליפת החלל שלו היו, כמובן, שלל כיסים (בניגוד לבגדי נשים רגילים, של נשים רגילות, שאינן אסטרונאוטיות). לוסי אדלינגטון מספרת בספרה Stitches in Time: The Story of the Clothes We Wear מה היה בכיסים של אולדרין:

סמל משימה מקורי לזכרם של חללי משימת אפולו 1 ומדליות לכבודם של קוסמונאוטים רוסים, וכן ברכות מעשרות מנהיגים מרחבי העולם וסיכת זהב בצורת ענף זית, סמל השלום.

בשנת 2017 התלונן אולדרין בטוויטר שלא הורשה מטעמי ביטחון להיכנס לאירוע רשמי עם תיק יד, בניגוד לנשים הנושאות אותם כמובן מאליו ולא מעוכבות בכניסה בגלל תיק.

אגב, בסדרת סרטי "צעצוע של סיפור" נראה שדמותו של באז שנות אור, שהיא מחווה לבאז אולדרין, לא נהנית מכיסים בחליפת החלל. זאת בניגוד לדמויות הבוקר וודי ואפילו הבוקרת ג'סי, הלבושים ג'ינס וחולצות עם כיסים.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

Rosie the riveter

רוזי המסמררת

"רוזי המסמררת" (Rosie the Riveter) היא דמות המייצגת את הנשים שיצאו לעבוד במפעלים (בעיקר מפעלי תחמושת של בעלות הברית) בתקופת מלחמת העולם השנייה. הפועלות הללו

להמשך קריאה »

קרינולינות בחלל

איך נראית תלבושת עתידנית? תלוי מי שואל ומתי. עתידני העבר דמיינו בהצלחה שלל חידושים טכנולוגיים, אבל לא העלו על דעתם שגברים ונשים ילבשו בגדים זהים.

להמשך קריאה »

הדיפלומטית

המלצה חמה על הסדרה "הדיפלומטית" בנטפליקס – מתח פוליטי עשוי היטב שלא מעליב את הצופים ובעיקר לא את הצופות. קרי ראסל היא אשת מקצוע עם

להמשך קריאה »