מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

המחוך כשכבת מגן

sign7
WW

בסרטים ותוכניות טלוויזיה מקובל להציג את המחוך כבגד מגביל ולהדגיש את פגיעתו בעצמאותה של הגיבורה.

עם זאת, לפחות בשתי דוגמאות מהשנים האחרונות הדמויות מכירות בכך שמחוך יכול להוות גם שכבת הגנה.

וונדרמן, בגילומה של גל גדות בסרט משנת 2017, מגיעה ללונדון של תקופת מלחמת העולם הראשונה ונאלצת לגשת לחנות כלבו כדי להצטייד בבגדים סבירים בעיני הסביבה. היא מזהה את ערכו ההגנתי של המחוך האדוארדיאני, המזכיר לה את בגדי הלוחמות שבהם גדלה.

אנולה הולמס (בגילומה של מילי בובי בראון) אמנם לובשת בגדים רפויים יחסית לנערה בסוף המאה ה-19, אבל כשהיא מתחפשת לאישה בוגרת יותר היא עושה זאת עם כל השכבות המתאימות, כולל מחוך ו"משפר גזרה" המדגיש את האחוריים. היא מנצלת את הכלוב הזה כדי להסתיר בו את הכסף המזומן שהיא נושאת איתה, ובהמשך ניצלת מפגיעה קשה בקרב סכינים בזכות המחוך הנוקשה.

אגב, אהבתי לראות בצילום הזה מאחורי הקלעים של הסרט, שהשחקנית הצעירה מצליחה לעמוד ברפיון כתפיים אופייני לבני-עשרה גם כשהיא לבושה בכל מחלצות המאה ה-19.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

זרה – בהשראת רוברט פק

מעצבת התלבושות טרי דרסבאך של הסדרה "זרה" קיבלה השראה ממקורות היסטוריים ואמנותיים שונים, כפי שכתבתי בפוסט הזה על שמלת "ואן דייק". את המקרה הספציפי הזה

להמשך קריאה »

פלאשבק (סרט)

במסגרת המחוייבות שלי לתכני מסע בזמן ראיתי את "פלאשבק", סרט צרפתי הזמין באמזון פריים וידאו. שארלי, עורכת דין חסרת התחשבות או הבנה היסטורית, נזרקת לתקופות

להמשך קריאה »