מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

המחוך כשכבת מגן

sign7
WW

בסרטים ותוכניות טלוויזיה מקובל להציג את המחוך כבגד מגביל ולהדגיש את פגיעתו בעצמאותה של הגיבורה.

עם זאת, לפחות בשתי דוגמאות מהשנים האחרונות הדמויות מכירות בכך שמחוך יכול להוות גם שכבת הגנה.

וונדרמן, בגילומה של גל גדות בסרט משנת 2017, מגיעה ללונדון של תקופת מלחמת העולם הראשונה ונאלצת לגשת לחנות כלבו כדי להצטייד בבגדים סבירים בעיני הסביבה. היא מזהה את ערכו ההגנתי של המחוך האדוארדיאני, המזכיר לה את בגדי הלוחמות שבהם גדלה.

אנולה הולמס (בגילומה של מילי בובי בראון) אמנם לובשת בגדים רפויים יחסית לנערה בסוף המאה ה-19, אבל כשהיא מתחפשת לאישה בוגרת יותר היא עושה זאת עם כל השכבות המתאימות, כולל מחוך ו"משפר גזרה" המדגיש את האחוריים. היא מנצלת את הכלוב הזה כדי להסתיר בו את הכסף המזומן שהיא נושאת איתה, ובהמשך ניצלת מפגיעה קשה בקרב סכינים בזכות המחוך הנוקשה.

אגב, אהבתי לראות בצילום הזה מאחורי הקלעים של הסרט, שהשחקנית הצעירה מצליחה לעמוד ברפיון כתפיים אופייני לבני-עשרה גם כשהיא לבושה בכל מחלצות המאה ה-19.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

האוחזות בקשת

ירי בחץ וקשת היה פעילות ספורטיבית מקובלת ואהודה בקרב נשות החברה הגבוהה במאות ה-18 וה-19. הזדמנות לצאת לאוויר החופשי ולהפגין מיומנות תוך שמירה על כללי

להמשך קריאה »

בוני פרינס צ'רלי

בעונה השנייה של סדרת הטלוויזיה "זרה" אנחנו פוגשים את יורש העצר הסקוטי, בוני פרינס צ'רלי, המוביל את המרד נגד השלטון האנגלי. הנסיך, המכונה "היפה", גדל

להמשך קריאה »