מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

המחוך כשכבת מגן

sign7
WW

בסרטים ותוכניות טלוויזיה מקובל להציג את המחוך כבגד מגביל ולהדגיש את פגיעתו בעצמאותה של הגיבורה.

עם זאת, לפחות בשתי דוגמאות מהשנים האחרונות הדמויות מכירות בכך שמחוך יכול להוות גם שכבת הגנה.

וונדרמן, בגילומה של גל גדות בסרט משנת 2017, מגיעה ללונדון של תקופת מלחמת העולם הראשונה ונאלצת לגשת לחנות כלבו כדי להצטייד בבגדים סבירים בעיני הסביבה. היא מזהה את ערכו ההגנתי של המחוך האדוארדיאני, המזכיר לה את בגדי הלוחמות שבהם גדלה.

אנולה הולמס (בגילומה של מילי בובי בראון) אמנם לובשת בגדים רפויים יחסית לנערה בסוף המאה ה-19, אבל כשהיא מתחפשת לאישה בוגרת יותר היא עושה זאת עם כל השכבות המתאימות, כולל מחוך ו"משפר גזרה" המדגיש את האחוריים. היא מנצלת את הכלוב הזה כדי להסתיר בו את הכסף המזומן שהיא נושאת איתה, ובהמשך ניצלת מפגיעה קשה בקרב סכינים בזכות המחוך הנוקשה.

אגב, אהבתי לראות בצילום הזה מאחורי הקלעים של הסרט, שהשחקנית הצעירה מצליחה לעמוד ברפיון כתפיים אופייני לבני-עשרה גם כשהיא לבושה בכל מחלצות המאה ה-19.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

סיפורה של שפחה – הסרט

אמזון פריים וידאו העלו לקטלוג שלהם אוסף סרטים ישנים יחסית, כולל "מעשה השפחה", הגרסה המוסרטת הראשונה לספרה של מרגרט אטווד, בבימויו של וולקר שלנדורף, שקדמה

להמשך קריאה »

Poor Things

פסטיבל ונציה 2023 העניק את פרס "אריה הזהב" לסרטם של אמה סטון (משחק והפקה) ויורגוס לנתימוס (בימוי). הסרט זכה לשבחים נלהבים, כמו גם לתגובות זעזוע

להמשך קריאה »