מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

אופנת הספורט 1800-1960

sign7
PXL_20220118_075633895

את הספר הזה הזמנתי במשלוח ולא קניתי בעצמי בחנות בחו"ל, כי הוא שוקל יותר משני קילו וחצי 🙂 וספק אם ייכנס למדף ספרים כלשהו, כיוון שגובהו יותר מ-32 ס"מ. וזה בסדר. כי המקום הראוי לו הוא שולחן הסלון, כדי לאפשר עיון יומיומי ולתת גם לאורחים הזדמנות ליהנות ממנו.

מדובר בתיעוד תערוכה מרהיבה שהוצגה במוזיאון האופנה FIDM, ותיעדה את הביגוד הספורטיבי, על אביזריו, מאז תחילת המאה ה-19 ועד לאמצע המאה ה-20. כל תלבושת הוצגה באיבזור מלא ומתוך ניסיון לשחזר את התנועה הכרוכה בשימוש בה. וכולן מצולמות להפליא, כולל תקריבים ופרטי-פרטים. הטקסטים הנלווים מתארים את השינויים החברתיים שאיפשרו לנשים לצאת לטבע, להפעיל את הגוף ולהפעיל לשיאים חדשים.

כתבו את הספר כריסטינה ג'ונס וקווין ג'ונסון, ויש בו הקדמה מאת אגדת הספורט סרינה ויליאמס. התערוכה עצמה נודדת, ואפשר לראות את מועדי הצגתה במקומות שונים בקישור הזה.

פרקי פודקאסט על התערוכה והספר:

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

קרנפורד

פוסט אורח מאת חברי, המתרגם תומר בן אהרון, על מונחי לבוש בספר "קרנפורד" מאת אליזבת גאסקל בתרגומו: ראשית, ציטוט חביב במיוחד מהספר, המתאר את מה

להמשך קריאה »

יומן הבלגן

יש הרבה ספרים שאני אוהבת, אבל רק ספר אחד ויחיד שכאילו נוצר בדיוק בשבילי, ובשבילי בלבד. יומן הבלגן מסלון מזל מיוצר בכריכה רכה מלאכת יד,

להמשך קריאה »