מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

אופנת הספורט 1800-1960

sign7
PXL_20220118_075633895

את הספר הזה הזמנתי במשלוח ולא קניתי בעצמי בחנות בחו"ל, כי הוא שוקל יותר משני קילו וחצי 🙂 וספק אם ייכנס למדף ספרים כלשהו, כיוון שגובהו יותר מ-32 ס"מ. וזה בסדר. כי המקום הראוי לו הוא שולחן הסלון, כדי לאפשר עיון יומיומי ולתת גם לאורחים הזדמנות ליהנות ממנו.

מדובר בתיעוד תערוכה מרהיבה שהוצגה במוזיאון האופנה FIDM, ותיעדה את הביגוד הספורטיבי, על אביזריו, מאז תחילת המאה ה-19 ועד לאמצע המאה ה-20. כל תלבושת הוצגה באיבזור מלא ומתוך ניסיון לשחזר את התנועה הכרוכה בשימוש בה. וכולן מצולמות להפליא, כולל תקריבים ופרטי-פרטים. הטקסטים הנלווים מתארים את השינויים החברתיים שאיפשרו לנשים לצאת לטבע, להפעיל את הגוף ולהפעיל לשיאים חדשים.

כתבו את הספר כריסטינה ג'ונס וקווין ג'ונס, ויש בו הקדמה מאת אגדת הספורט סרינה ויליאמס. התערוכה עצמה נודדת, ואפשר לראות את מועדי הצגתה במקומות שונים בקישור הזה.

פרקי פודקאסט על התערוכה והספר:

בהרצאה הזאת מספר האוצר קווין ג'ונס איך נוצרה התערוכה לאורך שנים של איסוף חומרים ופריטים ומציגים סיפורים וצילומים מאחורי הקלעים של הדמויות בתערוכה והצילומים:

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

אתגר פרח הקיר

יצא לאור בתרגומי “אתגר פרח הקיר” מאת טסה דר (עריכת התרגום: חמוטל לוין, הגהה: צופיה סילברמן).זהו הספר השלישי בסדרת “נערה פוגשת דוכס”, אחרי “עסקת הדוכסית”

להמשך קריאה »

סיפורה של שפחה – הסרט

אמזון פריים וידאו העלו לקטלוג שלהם אוסף סרטים ישנים יחסית, כולל "מעשה השפחה", הגרסה המוסרטת הראשונה לספרה של מרגרט אטווד, בבימויו של וולקר שלנדורף, שקדמה

להמשך קריאה »

Poor Things

פסטיבל ונציה 2023 העניק את פרס "אריה הזהב" לסרטם של אמה סטון (משחק והפקה) ויורגוס לנתימוס (בימוי). הסרט זכה לשבחים נלהבים, כמו גם לתגובות זעזוע

להמשך קריאה »