מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

אופנת הספורט 1800-1960

sign7
PXL_20220118_075633895

את הספר הזה הזמנתי במשלוח ולא קניתי בעצמי בחנות בחו"ל, כי הוא שוקל יותר משני קילו וחצי 🙂 וספק אם ייכנס למדף ספרים כלשהו, כיוון שגובהו יותר מ-32 ס"מ. וזה בסדר. כי המקום הראוי לו הוא שולחן הסלון, כדי לאפשר עיון יומיומי ולתת גם לאורחים הזדמנות ליהנות ממנו.

מדובר בתיעוד תערוכה מרהיבה שהוצגה במוזיאון האופנה FIDM, ותיעדה את הביגוד הספורטיבי, על אביזריו, מאז תחילת המאה ה-19 ועד לאמצע המאה ה-20. כל תלבושת הוצגה באיבזור מלא ומתוך ניסיון לשחזר את התנועה הכרוכה בשימוש בה. וכולן מצולמות להפליא, כולל תקריבים ופרטי-פרטים. הטקסטים הנלווים מתארים את השינויים החברתיים שאיפשרו לנשים לצאת לטבע, להפעיל את הגוף ולהפעיל לשיאים חדשים.

כתבו את הספר כריסטינה ג'ונס וקווין ג'ונס, ויש בו הקדמה מאת אגדת הספורט סרינה ויליאמס. התערוכה עצמה נודדת, ואפשר לראות את מועדי הצגתה במקומות שונים בקישור הזה.

פרקי פודקאסט על התערוכה והספר:

בהרצאה הזאת מספר האוצר קווין ג'ונס איך נוצרה התערוכה לאורך שנים של איסוף חומרים ופריטים ומציגים סיפורים וצילומים מאחורי הקלעים של הדמויות בתערוכה והצילומים:

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

אחותו של צייד המכשפות

"אחותו של צייד המכשפות" הוא רומן סוחף המבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש באנגליה במאה השבע-עשרה. בת' אנדרדאון מצליחה, בסגנון כתיבה ייחודי ועשיר, להביט בעיניים צלולות

להמשך קריאה »

קרנפורד

פוסט אורח מאת חברי, המתרגם תומר בן אהרון, על מונחי לבוש בספר "קרנפורד" מאת אליזבת גאסקל בתרגומו: ראשית, ציטוט חביב במיוחד מהספר, המתאר את מה

להמשך קריאה »