מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

אמילי וורן רובלינג בונה גשר

sign7
Brooklyn_Museum_-_Portrait_of_Emily_Warren_Roebling_-_Charles-Émile-Auguste_Carolus-Duran

אמילי וורן רובלינג (Emily Warren Roebling, 1843 – 1903) מילאה תפקיד מרכזי בבנייתו של גשר ברוקלין. היא נולדה למשפחה אמידה בניו יורק ומגיל צעיר בלטה בתבונתה. בגיל 22 נישאה לוושינגטון רובלינג.

אביו, ג'ון רובלינג, תיכנן לבנות גשר בין ברוקלין למנהטן בשיטות הנדסיות חדשניות. כאשר ג'ון מת מהרעלת טטנוס לקח על עצמו וושינגטון את המשך הפרויקט, אבל בריאותו נפגעה קשות בשל מחלת אמודאים (הפחתת לחץ) שבה לקה בזמן בניית היסודות לגשר.

אמילי טיפלה בבעלה החולה, ובנוסף לכך העבירה את הנחיותיו לבנאים שהקימו את הגשר. בהדרגה צברה ידע רב, הן ממנו והן בלימודיה העצמאיים, והפכה לסמכות העליונה בתכנון גשר ברוקלין. מעורבותה אמנם נשמרה בחשאיות יחסית, אבל בטקס הפתיחה ב-1883 היא הובילה את התהלוכה הראשונה לחציית הגשר, וכיום ידועה חשיבותה המכריעה בקיומו.

בהמשך חייה תיכננה ופיקחה על הקמה של מבנים נוספים, הייתה פעילה מרכזית בארגונים אזרחיים שונים, עשתה תואר במשפטים וטיילה רבות בעולם.

בתמונות ובציור של שארל אוגוסט אמיל דוראן נראית רובלינג בשמלה שבה הוצגה בפני המלכה ויקטוריה, יצירה של המעצב המפורסם צ'רלס פרדריק וורת'.

השמלה בעיצוב וורת'

לחצו כאן כדי לראות את אלבום התמונות של אמילי בטיול באירופה בשנת 1896, שבמהלכו השתתפה בהכתרת הצאר במוסקבה.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

האוחזות בקשת

ירי בחץ וקשת היה פעילות ספורטיבית מקובלת ואהודה בקרב נשות החברה הגבוהה במאות ה-18 וה-19. הזדמנות לצאת לאוויר החופשי ולהפגין מיומנות תוך שמירה על כללי

להמשך קריאה »

תחפושות ילדותי

כמו שברור למדי לפי האתר הזה, תמיד אהבתי תחפושות. בראש העמוד אני בגיל חמש או שש, מחופשת לכלה, בתלבושת שאמא שלי תפרה לי. התמונה הזאת

להמשך קריאה »

סוודר בן מאתיים

בשנת 1807 תפס הצי הבריטי את הספינה אנה מריה, שהפליגה מאיי פארו לדנמרק, והחרים את כל המטען שנשאה, כולל חבילות ומכתבים. הפריטים הללו נשמרו באוסף

להמשך קריאה »