מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

אמילי וורן רובלינג בונה גשר

sign7
Brooklyn_Museum_-_Portrait_of_Emily_Warren_Roebling_-_Charles-Émile-Auguste_Carolus-Duran

אמילי וורן רובלינג (Emily Warren Roebling, 1843 – 1903) מילאה תפקיד מרכזי בבנייתו של גשר ברוקלין. היא נולדה למשפחה אמידה בניו יורק ומגיל צעיר בלטה בתבונתה. בגיל 22 נישאה לוושינגטון רובלינג.

אביו, ג'ון רובלינג, תיכנן לבנות גשר בין ברוקלין למנהטן בשיטות הנדסיות חדשניות. כאשר ג'ון מת מהרעלת טטנוס לקח על עצמו וושינגטון את המשך הפרויקט, אבל בריאותו נפגעה קשות בשל מחלת אמודאים (הפחתת לחץ) שבה לקה בזמן בניית היסודות לגשר.

אמילי טיפלה בבעלה החולה, ובנוסף לכך העבירה את הנחיותיו לבנאים שהקימו את הגשר. בהדרגה צברה ידע רב, הן ממנו והן בלימודיה העצמאיים, והפכה לסמכות העליונה בתכנון גשר ברוקלין. מעורבותה אמנם נשמרה בחשאיות יחסית, אבל בטקס הפתיחה ב-1883 היא הובילה את התהלוכה הראשונה לחציית הגשר, וכיום ידועה חשיבותה המכריעה בקיומו.

בהמשך חייה תיכננה ופיקחה על הקמה של מבנים נוספים, הייתה פעילה מרכזית בארגונים אזרחיים שונים, עשתה תואר במשפטים וטיילה רבות בעולם.

בתמונות ובציור של שארל אוגוסט אמיל דוראן נראית רובלינג בשמלה שבה הוצגה בפני המלכה ויקטוריה, יצירה של המעצב המפורסם צ'רלס פרדריק וורת'.

השמלה בעיצוב וורת'

לחצו כאן כדי לראות את אלבום התמונות של אמילי בטיול באירופה בשנת 1896, שבמהלכו השתתפה בהכתרת הצאר במוסקבה.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

ההרצאה שלי בגלזגו

ביולי 2023 נערך באוניברסיטת גלזגו שבסקוטלנד כנס אקדמי מקיף סביב כל מה שקשור לסדרת הספרים "נוכרייה" מאת דיאנה גבלדון וסדרת הטלוויזיה "זרה" המבוססת עליהם. היה

להמשך קריאה »

קרינולינות בחלל

איך נראית תלבושת עתידנית? תלוי מי שואל ומתי. עתידני העבר דמיינו בהצלחה שלל חידושים טכנולוגיים, אבל לא העלו על דעתם שגברים ונשים ילבשו בגדים זהים.

להמשך קריאה »

ברבי

הרבה מאוד נאמר ונכתב על הסרט "ברבי", ואין צורך שאוסיף משלי. אספתי קישורים לכמה פודקאסטים מעניינים בהמשך. יש ביניהם ראיונות עם קרול ספנסר, שעיצבה תלבושות

להמשך קריאה »