מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

"מראה מראה" 2012

sign7
mirror-mirror-julia-roberts-nathan-lane

בסרט "מראה מראה: הסיפור האמיתי" משנת 2012, עיבוד לסיפור שלגיה, מגלמת ג'וליה רוברטס את המלכה הרעה. תמונה אחת מתוך הסרט משכה מיד את מבטי, כיוון שברור מעבר לכל ספק שהיא מתייחסת לאיור מוכר משנת 1830. ההדפס של תומס מקלין, הנמצא באוסף מוזיאון המדע בלונדון, לועג לאופנת ההידוק המופרז של המותניים באמצעות מחוך. הנה הוא עם צילום מסך מהסרט.

איור משנת 1830
ג'וליה רוברטס בסרט "מראה מראה".

ההדפס שייך למסורת של איורים סאטיריים באשר ללבוש בכלל, לבוש נשי בפרט ובעיקר "סכנות המחוך". כך למשל האיור הזה משנת 1820, שבו רוח חזקה חותכת לשניים את האישה שמותניה הודקו חזק מדי.

"רוח חותכת" איור משנת 1820 הלוג להידוק מופרז של המותניים.

גם גברים שהתהדרו בלבושם (וכונו דאנדי) ספגו ביקורת באיורים.

באיור אחד משרתיו של הדאנדי מהדקים את מותניו במחוך, והוא עוטה עליו הרחבות לשיפור הגזרה – הרחבת המותניים, הירכיים והשוקיים. זאת בנוסף לצווארון החונק והתסרוקת המוגזמת. באיור השני הדאנדי במצוקה, כי בבגדיו המגבילים הוא לא מסוגל להרים את הממחטה שנפלה.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

אקוניטון

בספר "איך להתחיל שערורייה" מאת טסה דר, בתרגומי, מוזכר הפרח הרעיל אקוניטון (monkshood). איור שלו מופיע בספר המקסים "תורת הפרחים", שסוקר את המשמעויות של פרחים

להמשך קריאה »

בוני פרינס צ'רלי

בעונה השנייה של סדרת הטלוויזיה "זרה" אנחנו פוגשים את יורש העצר הסקוטי, בוני פרינס צ'רלי, המוביל את המרד נגד השלטון האנגלי. הנסיך, המכונה "היפה", גדל

להמשך קריאה »