מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

"מראה מראה" 2012

sign7
mirror-mirror-julia-roberts-nathan-lane

בסרט "מראה מראה: הסיפור האמיתי" משנת 2012, עיבוד לסיפור שלגיה, מגלמת ג'וליה רוברטס את המלכה הרעה. תמונה אחת מתוך הסרט משכה מיד את מבטי, כיוון שברור מעבר לכל ספק שהיא מתייחסת לאיור מוכר משנת 1830. ההדפס של תומס מקלין, הנמצא באוסף מוזיאון המדע בלונדון, לועג לאופנת ההידוק המופרז של המותניים באמצעות מחוך. הנה הוא עם צילום מסך מהסרט.

איור משנת 1830
ג'וליה רוברטס בסרט "מראה מראה".

ההדפס שייך למסורת של איורים סאטיריים באשר ללבוש בכלל, לבוש נשי בפרט ובעיקר "סכנות המחוך". כך למשל האיור הזה משנת 1820, שבו רוח חזקה חותכת לשניים את האישה שמותניה הודקו חזק מדי.

"רוח חותכת" איור משנת 1820 הלוג להידוק מופרז של המותניים.

גם גברים שהתהדרו בלבושם (וכונו דאנדי) ספגו ביקורת באיורים.

באיור אחד משרתיו של הדאנדי מהדקים את מותניו במחוך, והוא עוטה עליו הרחבות לשיפור הגזרה – הרחבת המותניים, הירכיים והשוקיים. זאת בנוסף לצווארון החונק והתסרוקת המוגזמת. באיור השני הדאנדי במצוקה, כי בבגדיו המגבילים הוא לא מסוגל להרים את הממחטה שנפלה.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

יום העיון "מוזאון/קניון"

בתחילת שנת 2019 הייתי ביום העיון "מוזאון/קניון" במסגרת התערוכה Shop-It! במוזיאון חיפה לאמנות. התערוכה עסקה בהיבטים שונים של תרבות הצריכה וכללה יצירות מעניינות, ביניהן צילומים

להמשך קריאה »

יומן הבלגן

יש הרבה ספרים שאני אוהבת, אבל רק ספר אחד ויחיד שכאילו נוצר בדיוק בשבילי, ובשבילי בלבד. יומן הבלגן מסלון מזל מיוצר בכריכה רכה מלאכת יד,

להמשך קריאה »