מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

אופנה היסטורית בימי קורונה

sign7
מסכת רופא מגפה בתפירה עצמית

מגפת הקורונה העולמית שהחלה בשנת 2020, והבידוד הביתי שכפתה על רבים, הניבו שפע של יצירתיות. אנשים שיחזרו יצירות אמנות מחומרים זמינים, הסריטו את עצמם לבד וחיברו בעריכה סרטונים שבהם עובר לכאורה חפץ מיד אל יד והפיקו יצירות דיגיטליות מסוגים שונים. בתמונה הראשית של הפוסט אני מדגמנת מסכה שתפרתי מג'ינס בהשראת המסכות מתקופת "המוות השחור". ההוראות המקוריות להכנת המסכה כוללות גם עבודת טלאים ומשקף אטום.

ההנחיות שהורו על שמירת מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים הזכירו לבקיאים בהיסטוריה של האופנה את הקרינולינות, שלא איפשרו להתקרב ללובשות אותן, ואת הלכות הנימוסין המקובלות בימיה של ג'יין אוסטן, שכפו ריחוק (לפחות בין גברים ונשים). האינטרנט התמלא דיווחים על קרינולינות, וחברתי איווה דובינסקי אפילו יישמה את ההמלצה כשיצאה בעצמה לקנות אננס.

הסגרים ועודף הזמן הפנוי שהיו כרוכים בהם, בשילוב הגעגועים למוזיאונים, הולידו טרנד משובח של שחזור ביתי של יצירות אמנות. הנה דוגמה אחת של היסטוריונית האופנה הילרי דיווידסון. היא שחזרה ציור של בולדיני בעזרת שקיות אשפה. אפשר לראות שלל שחזורים נוספים בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם.

הפודקאסט Dressed אירח לראיון מרתק על קוספליי ותלבושות בהשראה היסטורית את ד"ר כריסטין מילר, שיותרת תלבושות מושקעות להפליא במקביל לעבודתה כרופאה, כולל בתקופת הקורונה:

חברת ההפקות Crow's eye, המתמחה בסרטוני תלבושות היסטוריות, עשתה סרטון שמתייחס למגפת השפעת של השנים 1918-1919:

האמן Volker Hermes מעבד ציורי עבר ידועים. הוא לוקח אלמנטים קיימים מתוכם והופך אותם למסכות פנים. יצירות נוספות שלו אפשר לראות באתר הרייקסמוזיאום. יש ראיון מעניין איתו בפודקאסט Dress Fancy וכדאי ללכת הישר לאינסטגרם שלהם כדי לראות את העבודות הספציפיות שעליהן מדברים.

איזבלה פיצ'ר ובעלה, בעלי עסק לתלבושות היסטוריות וצילום, ניצלו את הטיול היומי המותר בימי הסגר באנגליה כדי לאוורר את מלאי התלבושות ולבדר את השכנים בכפר מגוריהם, וזכו לסיקור תקשורתי נרחב. מדי יום הם היו מתלבשים, מצטלמים, מטיילים ומבקשים מהעוקבים ברשת לנחש איזו תקופה הם משחזרים. הנה תמונה לדוגמה מאינסטגרם, כדאי לראות את השאר גם שם או בחשבון הפייסבוק שלה. וביוטיוב יש סרטון מסכם עם כל התלבושות בסדר כרונולוגי.

בעלות תלבושות היסטוריות יצרו סרטונים משותפים המציגים לראווה את מחלצותיהן:

Pass the Brush

This weeks me and some costuming friends got together (figuratly speaking?) and made a "Pass the Brush" video, 19th century edition. Enjoy?Thank you to:Sarah – @a.most.peculiar.seamstressMaria – www.minadockorodrakter.simplesite.comKeit – @rarekeitKerstin – @augustas_resaAnette – @oldsweettimeCathrin – @cathrinahlenHelena – @helenabroddRut – www.bannsgard.com/gammaldags-kladerMusic ”La belle du Nord” (ca 1850) performed by Viktor Westergren

Posted by Fashion Through Herstory on Monday, May 11, 2020
Dont Rush the Janeites

The Janeite version of the Don’t Rush challenge – masterminded by the awesome Jennie Chancey of Sense and Sensibility patterns. We may be the silliest girls in England (and elsewhere). Play Grimstock, Mary!Miss Asta DarlingSewStine

Posted by sofullofshapes.com on Monday, April 27, 2020

בנוסף, הכתבה הזאת של הבי.בי.סי. מסכמת חמש-מאות שנה של מסיכות וכיסויי פנים בלונדון.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

האוחזות בקשת

ירי בחץ וקשת היה פעילות ספורטיבית מקובלת ואהודה בקרב נשות החברה הגבוהה במאות ה-18 וה-19. הזדמנות לצאת לאוויר החופשי ולהפגין מיומנות תוך שמירה על כללי

להמשך קריאה »

תחפושות ילדותי

כמו שברור למדי לפי האתר הזה, תמיד אהבתי תחפושות. בראש העמוד אני בגיל חמש או שש, מחופשת לכלה, בתלבושת שאמא שלי תפרה לי. התמונה הזאת

להמשך קריאה »