מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

המידות הטובות

sign7
המידות הטובות

קראתי בהנאה את "המידות הטובות" מאת מדלין סנט ג'ון בתרגום מלבב של הדסה הנדלר (עריכת התרגום: ורד שוסמן, תכלת הוצאה לאור).

הספר מגולל את קורותיהן של כמה עובדות במחלקת בגדי נשים בכולבו יוקרתי בסידני של 1960. השינויים שהן עושות בחייהן מתבטאים בין השאר בבגדים שהן לובשות. אני חייבת לציין כמה משונה לקרוא ספר שמתרחש סביב חג המולד, אבל כיוון שהוא אוסטרלי כולם אומרים שנורא חם ?

באווירה הכללית של הספר, ובעיקר בהתפעמות שיש בו משמלה מעוצבת שיש לה פוטנציאל לשנות את החיים, הוא הזכיר לי את הספר האהוב "פרחים לגברת האריס". אפשר לראות דמיון מסוים בעטיפות שניתנו לשניהם בשפות שונות. אני אוהבת את העיצוב הישראלי, של מירב רוט.

בצירוף מקרים, לכל אחד משני הספרים שני שמות: "המידות הטובות" נקרא באנגלית The Women in Black או Ladies in Black. "פרחים לגברת האריס" נקרא Flowers For Mrs Harris או Mrs Harris Goes to Paris.

כריכות דומות עוצבו גם לספר "החיים הסודיים של שמלות" מאת ארין מקין, שלצערי היה ספר פחות טוב משציפיתי. מקין כותבת בשנינות רבה בבלוג שלה, "שמלה ביום".

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

1 מחשבה על “המידות הטובות”

  1. פינגבאק: יומה של מיס פטיגרו – מה תלבשו למסע בזמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

"הנשף" – ספר התערוכה

תערוכת "הנשף" הנהדרת הוצגה במוזיאון העיצוב בחולון מיולי 2021 עד ינואר 2022. ביקרתי בתערוכה וכתבתי עליה בהרחבה כאן וכאן. אפשר לשמוע את האוצרת יערה קידר

להמשך קריאה »

יומה של מיס פטיגרו

"יומה של מיס פטיגרו" מאת ויניפרד ווטסון מתרחש בלונדון של שנות השלושים והוא שיר הלל לבחירה בשמחת חיים ולכוחם הטרנספורמטיבי של בגדים וטיפוח המראה החיצוני

להמשך קריאה »