מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

המלצות – מוזיאונים ותערוכות

sign7
מוזיאונים ותערוכות

תערוכה מקוונת המקשרת בין שנות העשרים ושנות השישים של המאה העשרים.

https://stylerevolution.github.io/

"מהפכת האופנה 1797-1804" היא תערוכה המציגה סריקות של הדפסי האופנה מתוך כתב העת המשפיע Journal des dames et des modes" בשנים אלה, והסברים עליהם.

סיור וירטואלי בתערוכת "קימונו" של מוזיאון ויקטוריה ואלברט (ראשון בסדרת סרטונים):

ערוץ האופנה והטקסטיל של מוזיאון ויקטוריה ואלברט:

ערוץ האופנה של מוזיאון מטרופוליטן בניו יורק:

אלף-בית של פריטי אופנה בסרטונים של המוזיאון של לונדון.

https://highlandthreads.co.uk

תערוכה מקוונת של פריטי לבוש היסטוריים מכמה מוזיאונים בסקוטלנד. סרטון, תצלומים ופרטים על כל בגד. התערוכה הוקמה בתקופת בידודי הקורונה, ואפשר לראות ששיטות הצילום לא אחידות בין הפריטים שמקורם במוזיאונים השונים – רובם מאפשרים לראות פרטי-פרטים בבגדים, עד רמת החוט הבודד, אבל מיעוטם מדלגים דווקא על הנקודות המעניינות בעיני.

אוסף שרשורי טוויטר מרוכזים מאת הסופרת נטניה בארון, שכל אחד מהם עוסק בנושא מסוים בהיסטוריה של האופנה, ומלווה בתמונות ומראי מקום למקורות.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

יומה של מיס פטיגרו

"יומה של מיס פטיגרו" מאת ויניפרד ווטסון מתרחש בלונדון של שנות השלושים והוא שיר הלל לבחירה בשמחת חיים ולכוחם הטרנספורמטיבי של בגדים וטיפוח המראה החיצוני

להמשך קריאה »
פטל

המלצות האזנה

אני נהנית במיוחד להאזין לפודקאסטים, ובתחום ההיסטוריה של האופנה יש כמה מצוינים, בעיקר באנגלית. לחלק מהם יש חשבון אינסטגרם שבו מתפרסמות תמונות להמחשה, כדאי לבדוק.

להמשך קריאה »

המלצות צפייה

הסדרה "צו האופנה" על ההיסטוריה של האופנה בארץ, באתר "כאן". אוסף ערוצי יוטיוב ומקורות אחרים לסרטונים טובים בנושאי היסטוריה של האופנה (באנגלית, אלא אם מצוין

להמשך קריאה »