מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

הדיפלומה של סבתא אמה

sign7
EMMA

זאת הדיפלומה שקיבלה סבתא שלי, אמה דוקטורוביץ', בסיום לימודיה בוִילנה. השנה הייתה 1929 והיא הייתה כבת שבע-עשרה. שימו לב לכלי המלאכה הפרוסים בתחתית. התעודה כתובה יידיש, ורק החותמת באותיות לטיניות.

בזכות רחל גרינשטיין, שעזרה לתרגם מיידיש, אני יודעת כך: זו תעודת סיום של ארבע שנות לימוד בתיכון מקצועי שכלל מקצועות כמו עיצוב פנים, ציור וטכנולוגיה, מטעם עמותת "עזרה באמצעות עבודה" שנוסדה בשנת 1903. במרץ 1928 סיימה אמה את לימודיה בשלמותם בהתנהגות ראויה לציון; היא קיבלה שלוש מדליות על הצטיינות בכל מיני פרוייקטים והציונים שלה נעו בין טוב מאד ומצויין.

סבתי המשיכה לעסוק במלאכת יד כל חייה, ואחריה אמי וגם אני.

והנה הנוסח הפולני של הדיפלומה:

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

1 מחשבה על “הדיפלומה של סבתא אמה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

סכנות הוויסקוזה

ד"ר אליס המילטון (1869-1970), האישה הראשונה שהייתה חברת סגל בהראוורד (בשנת 1919), הייתה גם מראשוני המומחים לרפואה תעסוקתית ופעלה רבות להגנה על עובדים בתעשיות שונות.

להמשך קריאה »

ברוק שילדס

אני חורגת מתקופת הזמן שאליה מתייחסים בדרך כלל הפוסטים שלי לטובת אהבת נעורים – ברוק שילדס. השחקנית והדוגמנית היפהפיה, ילידת 1965, הייתה מושא ההערצה שלי

להמשך קריאה »
בורדה

בורדה בעברית

את כתב העת בורדה ייסדה המו"לית אן בורדה בגרמניה, והחל משנת 1950 יצאו לאור גליונות חודשיים ובהם גזרות אופנה והוראות למלאכת יד ולבישול. העיתון מתורגם

להמשך קריאה »