מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

ברוק שילדס

sign7
McCalls_1985

אני חורגת מתקופת הזמן שאליה מתייחסים בדרך כלל הפוסטים שלי לטובת אהבת נעורים – ברוק שילדס. השחקנית והדוגמנית היפהפיה, ילידת 1965, הייתה מושא ההערצה שלי בשנות השמונים, וחשבתי שאני יודעת הכול על מעשיה אז. להפתעתי גיליתי תוך כדי קריאת ספר על ההיסטוריה של גזרות התפירה שבין שלל המוצרים שפירסמה ונתנה להם את חסותה היו גם גזרות תפירה מנייר. על חלק מהאריזות היא מצולמת, וחלקן מאוירות בלבד עם דמותה ובתוספת חתימתה.
המוקדמת ביותר שמצאתי היא גזרה לילדות משנת 1976:

שאר הגזרות הן משנות השמונים, ונמצאות בטווח שבין בגדים לנערות לבגדי נשים בסגנון ספורט-אלגנט ברוח התקופה:

יש אפילו גזרה לבגדי בובה, כדי להלביש בובה בדמותה (אותה אני דווקא זוכרת). טרי שילדס, אמה הממולחת של ברוק, הפכה אותה לאימפריה צרכנית חובקת עולם. בזמנו רוב הפרסומות האלה לא הגיעו לישראל, פרט לקמפיין נגד עישון ששודר כאן במסגרת תשדירי השירות.

אחת מגזרות התפירה, לאוברול ספארי בצבע בז', תפסה את עיני במיוחד, כיוון שהיא דומה לתלבושת מתוך הסרט "סהרה" משנת 1983.

הסרט צולם בישראל, ביוזמתם של המפיקים מנחם גולן ויורם גלובוס. שילדס מגלמת בו את התפקיד הראשי, של צעירה המשתתפת בשנות העשרים במרוץ מכוניות מדברי, ובדרך נקלעת כמובן לצרות איומות שמהן מציל אותה שייח' חתיך וקשוח. אני זוכרת היטב את ההתרגשות הרבה שאחזה בי בחודשים שבהם השחקנית הנערצת עלי שהתה בארצנו הקטנטונת, ואיך עקבתי בשקיקה אחרי דיווחי הרכילות במהלך הצילומים ואחריהם.

מצאתי כתבה על תקופת הצילומים מכתב העת "פיפל", המתארת את התקופה בארץ ואת מערכת היחסים בין הכוכבת הצעירה לאמה השתלטנית, כולל כמה ציטוטים שהיום נשמעים לי די מזעזעים. הכתבה ושער העיתון נראים נורא בעיניים מודרניות, החל מהצגתה של ישראל כמדבר שוקק גמלים ועד לתיאורים של אבני החן שמעניקים שועי עולם ליפהפיה בת 17, שנגעלת מהפעם הראשונה שהיא חווה "נשיקה עם לשון" מול המצלמות.

אשר לגזרות התפירה, דווקא הייתי מנסה בשמחה את החולצה שבראש הפוסט. מעניין אם ברוק תפרה בכלל בעצמה.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

למען כל האנושות סדרת טלוויזיה

למען כל האנושות

סדרת טלוויזיה מושקעת, עם אפקטים מדהימים אבל בעיקר דמויות מגוונות ומעניינות, חלקן הגדול נשים בנות שלושים וארבעים שעושות דברים עם מה שיש להן בין האוזניים?

להמשך קריאה »
קנקן היפה והחיה

ומה אני? צנצנת?

באינטרנט יש קטע כזה, של שרשורים שמשווים בין סלבריטי כלשהו לסוג מסוים של חפצים, החל מפטריק סטיוארט כספלי תה ועד לדולי פרטון כמטריות. בעצם, יש

להמשך קריאה »

"לא ממושמעות" (2020)

הסרט "לא ממושמעות" (Misbehaviour 2020) מציג התארגנות של קבוצת נשים למחאה פמיניסטית נגד תחרות "מיס עולם" שהתקיימה בלונדון בשנת 1970. נהניתי לצפות בו, ותוך כדי

להמשך קריאה »