מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

החולצה הלבנה של מר דארסי

sign7
Mr Darcy

קולין פירת' בחולצה לבנה רטובה? את הסצינה הידועה מ"גאווה ודעה קדומה" (1995) כולנו מכירות: כחום היום קופץ מר דארסי לשחייה מרעננת באגם שבנחלתו, ואז חוזר ברגל לבית האחוזה. זה בדיוק הרגע שבו אליזבת בנט מבקרת בפמברלי, והשניים נבוכים מאוד להיפגש במקרה. המבוכה חמורה במיוחד כיוון שדארסי למעשה לבוש בגדים תחתונים – החולצה הלבנה היא פריט לבוש שאינו אמור להיחשף מחוץ לנסיבות האינטימיות ביותר, לעיני בן או בת הזוג או לכל היותר המשרת האישי.
זה חלק מכוח המשיכה של הכותונת על גופו של הגבר בסרטים וסדרות טלוויזיה תקופתיים, עד כדי כך שיש דף פייסבוק המוקדש להתפעמות מגברים בחולצות לבנות רטובות.
כמובן, יש לזכור שהסצנה האינטימית הזאת הומצאה במיוחד לטובת הגרסה המצולמת, כיוון שג'יין אוסטן עצמה לעולם לא הייתה כותבת חריגה כזאת מכללי החברה שבה חיה.

pride-and-prejudice
פגישה מביכה

ניתוח מעמיק של הסצינה ומה שדארסי לובש בה יש בשרשור הטוויטר הבא:

השחקן קולין פירת' כיכב בסצינה דומה כבר בסרט "הפיתויים האסורים של ואלמונט" (1989). שם הוא מגלם אציל נכלולי הקופץ למים במטרה לפתות ולהדיח אישה נשואה וברת-לבב.

בצילום בשחור-לבן רואים אותו מתכונן לסצינה עם במאי הסרט, מילוש פורמן.


הסרט Valmont מבוסס על אותה יצירה של לאקלו שלפיה נעשה כמעט במקביל הסרט המוצלח בהרבה "יחסים מסוכנים", שבו מגלם ג'ון מלקוביץ' את דמותו של ואלמונט, ומישל פייפר היא האישה שהוא מנסה לפתות, בלי להירטב לשם כך.

עניין אחרון, אפרופו מסע בזמן – את המשרת האישי של קולין פירת' מגלם השחקן פיטר קפלדי, שלעתיד יגלם את דמותו של הנוסע בזמן ד"ר הו.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם

קתרינה הגדולה

העונה השנייה של The Great טובה בעיני יותר מהראשונה. הסדרה, שאיננה מתיימרת לדיוק היסטורי, ממשיכה להציג גרסה שנונה ומופרכת למעלליה של קתרינה הגדולה. באחד הפרקים

להמשך קריאה »
טרדיס בדד

אני והטארדיס

בסדרת המדע הבדיוני הבריטית "ד"ר הו" מאפשרת הטארדיס לנסוע במרחבי הזמן והחלל. מבחוץ היא נראית כמו תא טלפון כחול, שהיה נפוץ בעבר לצד התאים האדומים,

להמשך קריאה »
טירה לחג המולד

טירה לחג המולד

בסוף שנת 2021 יצא בנטפליקס הסרט "טירה לחג המולד", שאינו מתיימר להיות יותר מבידור חביב המחמם את הלב בעונת החגים. במקרה יצא גם שהסרט הזה

להמשך קריאה »