מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

קולקציית אביב/קיץ 2020 של תום בראון

sign7
18th Century Hoops

הקולקציה החדשה של מעצב האופנה תום בראון (Thom Browne, כל תצלומי הקולקציה לקוחים מהאתר הרשמי שלו) הרשימה אותי בציטוטים ממאות קודמות ובשילוב שלהם עם אלמנטים מעולמות הספורט המודרניים. הדוגמנים שלו צעדו על המסלול עם כיסוי חלציים חיצוני. זוהי התייחסות ל-codpiece, פריט לבוש שמלכתחילה נועד לכסות את איבר המין הגברי וסביבתו, אבל התפתח להדגשה בולטת של האיזור. הוא הפך להיות סמל לגבריותו וכוחו של הלובש, כפי שאפשר לראות בדיוקנו של הנרי השמיני מאת הולביין. על ההיסטוריה של הקודפיס אפשר לקרוא בכתבה הזאת.

בנוסף, הדוגמנים והדוגמניות בתצוגה עוטים עליהם כלובים דמויי panniers. במאה ה-18 אלה היו קונסטרוקציות שנתנו תמיכה לחצאיות הרחבות של שמלות החצר, שאיפשרו להפגין את העושר המשפחתי המאפשר רכישה של שמלות יקרות – הן מבחינת חומר הגלם (בדים, רקמות ועיטורים) והן בצורך המוחלט של הלובשת להיעזר במשרתים. דוגמה מצוינת לפאניירים עם מחוך מוצגת במוזיאון לוס אנג'לס.

חלק מהבגדים בתצוגה בנויים בצללית החיצונית של שמלות החצר מן המאה ה-18, ומעוטרים באלמנטים האחרים של הקולקציה מבחינת צבע, סוג בד ועיטורים. גם התסרוקות הגבוהות של הדוגמניות מזכירות את ההפרזות על ראשי האצילות בימי מארי אנטואנט.

התמונה בראש הפוסט מתוך ויקיפדיה: Photo: Wikipedia / Shakko

על הבד המפוספס שבו משתמש בראון כתבתי בפוסט נפרד – חלב וסוכר על עורך.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

1 מחשבה על “קולקציית אביב/קיץ 2020 של תום בראון”

  1. פינגבאק: חלב וסוכר על עורך – מה תלבשו למסע בזמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

פייזלי וטרטן

ברויאל מייל באדינבורו יש סמטה בשם פייזלי, על שם העיר הסקוטית. מוצגים בה פריטים סקוטיים אופיינים מבד טרטן. בד המשבצות אופייני מאוד לסקוטלנד. אבל יש

להמשך קריאה »