מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

הזמן הוורוד – בפודקאסט "מינהר הזמן"

sign7
פרח ורוד

נהניתי להתראיין לפודקאסט “מינהר הזמן” בשיחה שהנושא המקורי שלה היה “הזמן הוורוד (והכחול)”, אבל התפרסה לסוגיות רבות לפניו, מאחוריו ומצדדיו של הנושא הזה.
דיברתי עם ערן מינהר, בין השאר, על התפתחות סוגי הצבעים לטקסטיל, על הבחנות שונות בין בגדי גברים ונשים, ואיך הן משתנות לאורך הזמן, על בנים בשמלות ובחליפות ורודות, על בנות במכנסיים, על תרבות הצריכה ואיכות הסביבה.

במסגרת התוכנית אמר המנחה, ערן מינהר, שוורוד נחשב לצבע השנוא ביותר על אנשים. לדעתי, אם הוורוד אכן שנוא, הוא שנוא בגלל הסטריאוטיפים הנשיים המקושרים אליו, ולא בגלל תכונות מהותיות כלשהן של הצבע (אם הן קיימות ואם לא). עובדתית הצבע הוורוד נפוץ מאוד במוצרים רבים, הנקנים בהמוניהם. אבל בתרבות המערבית ובתרבויות המושפעות ממנה הוא נחשב "של בנות" ולכן נחות, באותו האופן שכל דבר נשי נחשב נחות יחסי לגברי.

הנושא נדון גם בפודקאסט "התשובה" עם דורון פישלר. ראו להלן שתי תמונות לדוגמה של גברים בחליפות ורודות, האחת מהמאה ה-18 (רוברט קלייטון כפי שצייר אותו תומס גיינסבורו), השנייה מהמאה ה-20 (ורברט רדפורד בתפקיד גטסבי הגדול, בסרט שצולם בשנות השבעים ומתרחש בשנות השלושים).

דיון בנושא אפשר למצוא למשל גם בטוויטר של מוזיאון ויקטוריה ואלברט:

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

1 מחשבה על “הזמן הוורוד – בפודקאסט "מינהר הזמן"”

  1. פינגבאק: המלצות האזנה - מה תלבשו למסע בזמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

styling therapy talk

שיחת וידאו עם טלי סטולובי

טלי סטולובי היא ד"ר לעבודה סוציאלית וחוקרת את הפסיכולוגיה של הלבוש. היא עושה ראיונות מעניינים הנוגעים לשיטת "סטיילינג תרפי" שהמציאה. אפשר לצפות בכולם בערוץ היוטיוב

להמשך קריאה »
פטל

המלצות האזנה

אני נהנית במיוחד להאזין לפודקאסטים, ובתחום ההיסטוריה של האופנה יש כמה מצוינים, בעיקר באנגלית. לחלק מהם יש חשבון אינסטגרם שבו מתפרסמות תמונות להמחשה, כדאי לבדוק.

להמשך קריאה »