מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

קתרינה הגדולה

sign7
the great s2

העונה השנייה של The Great טובה בעיני יותר מהראשונה. הסדרה, שאיננה מתיימרת לדיוק היסטורי, ממשיכה להציג גרסה שנונה ומופרכת למעלליה של קתרינה הגדולה.

באחד הפרקים נערכת תחרות חידושים והמצאות. המורה של בית הספר לבנות שהקימה קתרינה מתלוננת על הזמן הרב הדרוש לנשות תקופתה כדי לשרוך על עצמן את התלבושות המסורבלות, זמן שיכול להיות מוקדש לקריאה והשכלה. היא מציעה תחליף בצורת סרט דביק דו-צדדי, המאפשר ללבוש ולפשוט את השמלה בן רגע. אבל הצעתה של הגברת וולקרה לא מתקבלת.

אגב, סבי, שמואל שגיב, תרגם את הספר “יקטרינה הגדולה ומדיניות ההתפשטות של רוסיה” מאת ג’.ס. תומסון שיצא לאור בעברית בתחילת שנות השישים. בתוך עותק של הספר מצאתי העתק של מכתב תלונה שלו על עריכת התרגום וטעויות שנכנסו לספר במהלכה. קראו עליו כאן.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

ההרצאה שלי בגלזגו

ביולי 2023 נערך באוניברסיטת גלזגו שבסקוטלנד כנס אקדמי מקיף סביב כל מה שקשור לסדרת הספרים "נוכרייה" מאת דיאנה גבלדון וסדרת הטלוויזיה "זרה" המבוססת עליהם. היה

להמשך קריאה »

קרינולינות בחלל

איך נראית תלבושת עתידנית? תלוי מי שואל ומתי. עתידני העבר דמיינו בהצלחה שלל חידושים טכנולוגיים, אבל לא העלו על דעתם שגברים ונשים ילבשו בגדים זהים.

להמשך קריאה »

סיפורה של שפחה – הסרט

אמזון פריים וידאו העלו לקטלוג שלהם אוסף סרטים ישנים יחסית, כולל "מעשה השפחה", הגרסה המוסרטת הראשונה לספרה של מרגרט אטווד, בבימויו של וולקר שלנדורף, שקדמה

להמשך קריאה »