מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

זרה – בהשראת רוברט פק

sign7
susannah-speakman-inman-mrs-ralph-inman-robert-feke

מעצבת התלבושות של הסדרה "זרה", טרי דרסבאך, קיבלה השראה ממקורות היסטוריים ואמנותיים שונים, כפי שכתבתי בפוסט הזה על שמלת "ואן דייק". את המקרה הספציפי הזה אני גאה במיוחד שגיליתי בעצמי, תוך כדי חיפושי תמונות בנושא אחר, ולא מתוך דברים שהיא כתבה. התלבושת בגוני ורוד ותכלת שלובשת קלייר בפרק השלישי של העונה השנייה מבוססת על יצירות של הצייר האמריקאי רוברט פק (1707-1751). התלבושת כוללת שמלה בצבע ורוד-סלמון מעל כותונת בסיס לבנה מסולסלת. מעליה שכבה עליונה בצבע תכלת-אפרפר בוהק, כנראה ממשי, הנסגרת בחלק העליון של הגוף אבל חושפת באופן מכוון את החצאית, עם חגורת חבל מעוטרת המושכת את המבט למותניים הצרים ומתחת להם.

ראו את השחקנית קטרינה באלף בצילום מסך מהפרק, ובתמונות מאחורי הקלעים שצילמה אותה טרי:

החלק העליון של השמלה הופיע בפרק לזמן די קצר, והחלק הוורוד נראה לסצינה ארוכה יותר בבית החולים, עם סינור מעליו.

ההשראה מציוריו של פק ברורה בעיצוב הבגד והאביזרים, אבל קלייר הייתה עסוקה בתככים ולא היה לה זמן להחזיק ביד פרח.

בראש הפוסט מופיע ציור נוסף של רוברט פק, ובו מופיעה סוזנה ספיקמן אינמן. אפשר לשער שהבגד היה שייך לצייר, שנתן למצוירות ללבוש אותו לצורך הדיוקנאות, אם באופן ממשי ואם רק באופן וירטואלי, כשצייר אותה עליהן.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

ההרצאה שלי בגלזגו

ביולי 2023 נערך באוניברסיטת גלזגו שבסקוטלנד כנס אקדמי מקיף סביב כל מה שקשור לסדרת הספרים "נוכרייה" מאת דיאנה גבלדון וסדרת הטלוויזיה "זרה" המבוססת עליהם. היה

להמשך קריאה »

קרינולינות בחלל

איך נראית תלבושת עתידנית? תלוי מי שואל ומתי. עתידני העבר דמיינו בהצלחה שלל חידושים טכנולוגיים, אבל לא העלו על דעתם שגברים ונשים ילבשו בגדים זהים.

להמשך קריאה »

סיפורה של שפחה – הסרט

אמזון פריים וידאו העלו לקטלוג שלהם אוסף סרטים ישנים יחסית, כולל "מעשה השפחה", הגרסה המוסרטת הראשונה לספרה של מרגרט אטווד, בבימויו של וולקר שלנדורף, שקדמה

להמשך קריאה »