מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

ברנדט ומלחמתה בחקיינים

sign7
Saint George Slaying the Dragon by Jost Haller

ברנדט באנר היא חוקרת העוסקת בהיסטוריה של הלבוש. היא משקיעה זמן ומאמץ בתחקיר מעמיק ובתפירה של בגדים בהתאם לשיטות ולחומרים מדויקים היסטורית, ומציגה את התוצאות המרהיבות בחשבון האינסטגרם שלה ובערוץ יוטיוב מעניין.
אחרי שתפרה את התלבושת המדהימה הזאת על פי ציור משנת 1450 (Saint George Slaying the Dragon by Jost Haller) היא גילתה אותה לתדהמתה מוצעת למכירה במחיר מגוחך באתר ביגוד מהיר, שהשתמש בתמונה שלה עצמה, אבל טרח להוריד לה את הראש. זאת חוויה מפוקפקת שמשותפת לקורבנות רבים של אתרי סחר חסרי מצפון.
בסרטון המצורף ברנדט מספרת על תהליך היצירה המקורי ועל החיקוי העלוב שהגיע לידיה כשהזמינה את השמלה מהמזרח הרחוק. היא ממשיכה ומדברת על ההרס שגורם שוק האופנה המהירה של ימינו לסביבה ולעובדים ומבטיחה להמשיך ללמד את עוקביה לתפור, לתקן ולשמור על בגדים בדומה לאופן שבו נהגו אנשים בעבר. כדאי להיכנס לסרטון ביוטיוב ולראות את הקישורים הרבים שהיא צירפה אליו.


תלבושת נוספת בהשראה ימיביניימית, הפעם של שטיח קיר, מחשבון האינסטגרם של Prior Attire:

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

ברבי

הרבה מאוד נאמר ונכתב על הסרט "ברבי", ואין צורך שאוסיף משלי. אספתי קישורים לכמה פודקאסטים מעניינים בהמשך. יש ביניהם ראיונות עם קרול ספנסר, שעיצבה תלבושות

להמשך קריאה »

חשיבותה של רצינות

בנסיעתי לסקוטלנד בקיץ 2023 שמחתי לגלות שאני יכולה לצפות במחזה האהוב "חשיבותה של רצינות" מאת אוסקר וויילד. המחזה הוצג על במה פתוחה מול מדשאה משופעת

להמשך קריאה »