מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

אין כיסים? אין בעיה!

sign7
ידיים בכיסים

אמת הידועה לכל היא שאנחנו רוצות כיסים, ושיהיו נוחים. פעמים רבות מחמאה על בגד תיענה בהתהדרות בכיסיו, אם יש לו כאלה, שהרי זאת תכונה חשובה:

חסרונם של כיסים נוחים בבגדי נשים הוא בעיה כאובה ומוכרת, שמדובר בה הרבה, ויש גם קבוצת פייסבוק נחמדה שעוסקת בעניין – "כיס לכל שמלה". אני תומכת בהעלאת מודעות שתגרום ליצרנים רבים יותר לכלול כיסים כמובן מאליו בבגדים הזמינים לקנייה. פתרון נוסף, אקולוגי ויצירתי, הוא הוספה של כיסים בעצמנו לבגדים קיימים. יש שיטות שונות לעשות זאת, בהתאם למבנה הבגד, הרצון והטעם האישי.

הדרך הפשוטה ביותר היא הוספה של כיס חיצוני לבגד. לכיס יכולות להיות צורות שונות, למשל עיגול מקופל, כמו בחצאית הזאת שתפרתי לחברה:

השיטה הקלאסית היא הוספה של כיס פנימי בתפר צדדי של שמלה או חצאית. לשם כך יש לפרום חלק מהתפר הקיים ולהוסיף שתי חתיכות בד. התוצאות מוצלחות יותר בבגדים העשויים בד נוקשה יחסית. כאן יש הדרכה ברורה באנגלית, כולל גזרה לכיס (וכאן עוד אחת), והנה סרטון הדרכה של מורגן דונר המקסימה:

ועוד סרטון של ברנדט באנר:

כאשר יש במכנסיים כיסים, אבל הם לא עמוקים מספיק, אפשר להגדיל אותם בקלות, לפי השיטה המתוארת בסרטון הזה (תודה לחברתי שירלי פינצי-לב שמצאה אותו).

יישמתי את השיטה בהצלחה על מכנסיים מגניבים שמצאתי במכירת יד שנייה, בדיוק כמה ימים לפני פרויקט צילומים שהייתי צריכה בשבילו מכנסיים כתומים (צבע שאני לא לובשת כמעט בכלל). הנה השיטה בתמצית, בכמה תמונות. את רוב התפירה עשיתי במכונה, אבל בגלל הקרבה לתפרים קיימים השלמתי בעזרת חוט ומחט את סוף התהליך.

יצא לך להוסיף כיסים לבגד? אשמח לשמוע על דוגמאות.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

2 מחשבות על “אין כיסים? אין בעיה!”

  1. פוסט מעולה ושמיש, היישר למועדפים! לא מבינה את האנטי של יצרנים לכיסים בבגדי נשים, אפילו בבגדים של התינוקת שלי יש כיסים שימושיים.

    באחת השמלות האחרונות שתפרתי גיליתי טריק נחמד שהיה נפוץ בשמלות במשך כל ההיסטוריה – הוספת סרט או רצועת בד כדי לתמוך במשקל הכיס, וחיבורו לאזור הרצועה/מותן גם כשהכיס הוא צדדי על השמלה.
    יעיל במיוחד לפלאפונים כבדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

האוברול של צ'רצ'יל

בזמן מלחמת העולם השנייה הזמין לעצמו וינסטון צ'רצ'יל אצל החייט הקבוע שלו סדרת אוברולים שכונו "חליפות סירנה", על שם צופרי האזעקות. היו לו אוברול מקטיפה

להמשך קריאה »