מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

תחפושות ילדותי

sign7
little bride

כמו שברור למדי לפי האתר הזה, תמיד אהבתי תחפושות. בראש העמוד אני בגיל חמש או שש, מחופשת לכלה, בתלבושת שאמא שלי תפרה לי. התמונה הזאת מופיעה במצגת ההרצאה שלי על ההיסטוריה של שמלות כלה.

בשנת 2019 הופיעה בעיתון "לאישה" כתבה של יעל גרטי על תחפושות עבר, שאליה התראיינתי וגם סיפרתי על תחפושת אהובה:

"כשהייתי בת עשר אמא שלי הציעה שאתחפש למארי אנטואנט עם שמלה מפוארת שקיבלנו מבת דודתי. אהבתי שמלות יפות והסכמתי בשמחה. אמא הכינה כתר וחגורה מנייר ושרביט ממכת. אף על פי שהמשקפיים הגדולים שלי לא בדיוק השתלבו בתחפושת, יצאתי מהבית בתחושה מלכותית. כשאמרתי בבית הספר שהתחפשתי למארי אנטואנט, אף אחד לא ידע על מה אני מדבר והייתי די חריגה בין כל מלכות אסתר והאינדיאנים. האהבה שלי לשמלות מפוארות לא נעלמה עם השנים: אחרי שהשלמתי תואר במחקר תרבות, חקרתי תלבושות היסטוריות ואני מעבירה הרצאה ששמה 'מה תלבשו למסע בזמן?', שבה אני מציגה בגדים מהמאה ה-17 עד תחילת המאה ה-20. כיום, כשאני מומחית בתחום, אני יודעת שמארי אנטואנט שלי לא הייתה מדויקת מבחינה היסטורית."

בחיפושיי באלבומי התמונות מצאתי גם תמונה של עצמי מגיל שלוש או ארבע בבגד חגיגי שלא היה תחפושת, אבל ניבא את העניין שלי בתלבושות הסדרה "זרה":

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

האוחזות בקשת

ירי בחץ וקשת היה פעילות ספורטיבית מקובלת ואהודה בקרב נשות החברה הגבוהה במאות ה-18 וה-19. הזדמנות לצאת לאוויר החופשי ולהפגין מיומנות תוך שמירה על כללי

להמשך קריאה »

סוודר בן מאתיים

בשנת 1807 תפס הצי הבריטי את הספינה אנה מריה, שהפליגה מאיי פארו לדנמרק, והחרים את כל המטען שנשאה, כולל חבילות ומכתבים. הפריטים הללו נשמרו באוסף

להמשך קריאה »