מה תלבשו למסע בזמן?

תלבושות לאורך ההיסטוריה

חיפוש

ואם אני רוצה תלבושת היסטורית לעצמי?

sign7
אלפקה היסטורית

נניח שעברת על כל האתר, התלהבת והחלטת שהגיע הזמן שגם לך תהיה תלבושת בהשראה היסטורית, מה עכשיו?

בעיני, ההחלטה הראשונה הנדרשת היא מידת הדיוק ההיסטורי שחשובה לך. לא צריך לקבוע יתדות של "נכון" ו"לא נכון". אם בא לך להרגיש כמו גיבורה בספר של ג'יין אוסטן ויש לך שמלת תחרה לבנה מהסבנטיז וכובע טמבל, זה בסדר גמור למסיבת פורים. כשמדובר בהפקת תיאטרון כנראה שמידת הדיוק ההיסטורי הנדרש גבוהה קצת יותר, אבל אפילו להקת האימפרוב המעולה Austentatious מסתפקת בשמלות עם קו מותן גבוה, רדיד ומניפה בשביל לעשות את הרושם הנכון.
כמובן, ככל שהרצון להקפיד על דיוק היסטורי גדל, השמיים הם הגבול, ויש מבחר אדיר של אתרים, בלוגים ומקורות מידע בקהילת האופנה ההיסטורית. המהדרין יקפידו על תפירה ביד, מבדים שיכולים היו להתקיים בתקופה הנכונה, ותוך שימוש בטכניקות המתועדות במסמכים אותנטיים. לדוגמה – זאק פינסט, שתופר לו ולאחרים בגדים מהממים.

לחברות המסחריות הגדולות של גזרות תפירה יש סדרות של תחפושות היסטוריות. הגזרות האלה מגיעות במעטפה הכוללת הוראות ודפי נייר דקים וגדולים שהם חלקי הגזרה. לפעמים אפשר לקנות או להוריד בחינם גזרות כקובץ דיגיטלי להדפסה בבית. זה לא כדאי! הדפסה ביתית היא סיוט שבמהלכו את מוצאת את עצמך יושבת על הרצפה מוקפת עשרות דפי A4 שחיברת לא נכון ואז גזרת על העוקם והם התפרקו. אני אומרת את זה מניסיון אישי, ובמקרה שלי היה מדובר במכנסיים קצרים ולא בחצאית קרינולינה! עדיף בהחלט להשקיע כמה דולרים בגזרה מוכנה – יש מבצעי הנחות באתרים שונים כמה פעמים בשנה.

יש גם גזרות נייר לרכישה שרמת הדיוק ההיסטורי בהן גבוהה יותר, מבית היוצר של מומחיות לתלבושות היסטוריות כמו American Duchess, אנג'לה קלייטון ועוד. היוצרות בדרך כלל מוסיפות באתרים שלהן חומר רקע והדרכות נוספות לשיפור ההתאמה האישית וההיסטורית בזמן התפירה.

הרמה הבאה בדרגת הדיוק ההיסטורי והפירוט של התלבושות היא כבר ספרים המספקים הסברים מעמיקים והדרכה לשרטוט עצמי של הגזרות, על נייר או הישר על הגוף, כפי שהיו תופרים פעם. נעזרתי בספר של American Duchess לתפירת תלבושת המאה ה-18 שלי, וקניתי את הספר של איזבלה פיצ'ר על תלבושות ויקטוריאניות אבל עוד לא הגעתי לתפור ממנו. גזרות למחוכים בגזרות של תקופות שונות אפשר לקנות אצל Redthreaded.

ברמת הדיוק ההיסטורי אפשר למצוא את ספריה של ג'נט ארנולד, מפרסומי School of Historical Dress, שראיתי אבל טרם הספיקותי לעיין בהם כמו שצריך.

תפרת תלבושות היסטורית כלשהי? יש לך משהו בתכנון? אשמח לשמוע ולראות.

אהבת את המאמר? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם

האוחזות בקשת

ירי בחץ וקשת היה פעילות ספורטיבית מקובלת ואהודה בקרב נשות החברה הגבוהה במאות ה-18 וה-19. הזדמנות לצאת לאוויר החופשי ולהפגין מיומנות תוך שמירה על כללי

להמשך קריאה »

תחפושות ילדותי

כמו שברור למדי לפי האתר הזה, תמיד אהבתי תחפושות. בראש העמוד אני בגיל חמש או שש, מחופשת לכלה, בתלבושת שאמא שלי תפרה לי. התמונה הזאת

להמשך קריאה »

סוודר בן מאתיים

בשנת 1807 תפס הצי הבריטי את הספינה אנה מריה, שהפליגה מאיי פארו לדנמרק, והחרים את כל המטען שנשאה, כולל חבילות ומכתבים. הפריטים הללו נשמרו באוסף

להמשך קריאה »